Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’i 120 Bin’e Uçuracak Veri Heyecanlandırdı: Daha Önce ATH’ı da Getirmişti!

Bitcoin’e (BTC) yatırım yapan bireysellerin oranındaki düşüş, tıpkı ocak ayındaki gibi %75’in üzerinde bir yükselişi beraberinde getirebilir.

CryptoQuant yazarı Axel Adler tarafından kısa süre önce aktarılan veriler, Bitcoin’de %75’lik bir yükselişe hazırlık olabileceğini ortaya koydu.

Analist tarafından sunulan verilere göre Bitcoin’e yönelik bireysel talebin aylık değişimi son 30 gün içinde eksi %17’ye düştü.

Analist, talebin 24 Mayıs’tan önceki 17 gün içinde %31 oranında düşerek eksi %14,50’ye düştüğünü gösterdi. Bununla birlikte bireysel yatırımcı grubunun değişimlere hızlı tepki verdiğini hatırlattı:

Ayrıca bu grubun herhangi bir pazar değişikliğine hızlı tepki verdiğini de fark ettim.

Daha önce 40 binden ATH’a yükseliş getirmişti

Adler, bu verinin ocak ayında %18 civarındaki bir önceki düşüşün ardından Bitcoin’i 40.000 dolardan 74.000 dolara çıkardığını hatırlattı.

Bu matematik üzerinden yola çıkan analist, mevcut fiyat göz önüne alındığında fiyatın yeni bir zirve olan 120 bin dolar bandına kadar yükselebileceğini öngördü.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 67.150 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!