Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Santiment: Bullish Yatırımcılar, Alım Yapmak İçin Bu Coinlerde Hareketlilik Bekliyor

Kripto para analiz platformu Santiment’ın paylaşımına göre bullish yatırımcılar, alım fırsatı kovalıyor.

Santiment’ın açıklamalarına göre yatırımcılar, Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki yükseliş için özellikle iki platformu takip ediyor.

Likidasyonlara bakıyorlar

Merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında likidasyona uğrayan pozisyonların değerinin hala küçük olması dikkat çekti.

Geçmişte, özellikle Aave ve Compound platformlarındaki likidasyonlar çoğaldığında kripto para piyasasının toparlanmaya başladığı görüldü.

DefiLlama verilerine göre Aave, 12,4 milyar dolarlık TVL’si ile en büyük DeFi platformları arasında yer alıyor.

Alım fırsatı kovalıyorlar

Likidasyona uğrayan yatırımcıların zorla satış yapması, alıcı konumundaki yatırımcılar tarafından fırsat olarak görülüyor.

Santiment paylaşımına göre bullish traderlar, DeFi platformlarındaki likidasyonları Bitcoin’in 70.000 dolara; Ethereum’un ise 4.000 dolara kısa süre içerisinde çıkacağına dair bir işaret olarak yorumluyor.

Geçmiş kayıtlar, Aave v3 platformunda yüklü miktarda Wrapped Ethereum (WETH) ve Wrapped Bitcoin (WBTC) likide olduktan sonra Ethereum ve Bitcoin fiyatlarının hemen yükselmeye başladığını gösteriyor.

Wrapped Bitcoin, Bitcoin’in (BTC) değerini 1:1 oranda yansıtan bir ERC-20 token’ıdır. Bitcoin’in Ethereum ekosisteminde de kullanılabilmesi için geliştirilmiştir. Ethereum’u yansıtan Wrapped Ethereum ise Ethereum ile Ethereum tabanlı dApp’ler arasında köprü görevi görür.

Resim

s

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!