Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’i 2020’de Zirveye Taşıyan Balina Verisi Tekrarlanıyor: Yeni ATH Yakın Mı?

Kripto para borsası Bitfinex’in analistleri, Bitcoin balina aktivitesinin fiyat üzerindeki olası etkisine değindi.

Bifinex analistleri tarafından kısa süre önce paylaşılan bir notta, Bitcoin balina aktivitesine yer verildi. Balinaların hızla Bitcoin biriktirmeye devam ettiği kaydeden analistler, bu verinin son 2 ayın zirvesine çıktığını vurguladı.

Aynı durumunda daha önce 2020 yılında yaşandığını belirtilirken o dönemdeki balina aktivitesinin fiyatı zirveye taşımaya yettiği belirtildi:

Bu yükseliş hissiyatına bir katman daha ekleyerek, Bitcoin ‘balinaları’ da 2020 öncesi boğa koşusunu anımsatan bir hızda Bitcoin biriktiriyor. Son iki ayın en yüksek seviyesine ulaşan bu birikim, Bitcoin bakiyelerinde yeni bir tarihi zirveye yol açtı.

Birkaç katalizör fiyatı yukarı taşıabilir

Geleceğe doğru bir bakış atan analistler, spot Bitcoin ETF işlemlerinin ve uzun vadeli yatırımcıların alım baskısı yaratacağını ve faiz indirimi beklentileriyle birlikte kripto para piyasasına can geleceğini savundular:

İleriye baktığımızda, birkaç faktör potansiyel olarak Bitcoin’in yukarı yönlü yörüngesini yeniden canlandırabilir. Bunlar arasında ortalama günlük ETF alım aktivitesinde artış, uzun vadeli sahiplerden gelen satış baskısında azalma ve beklenen faiz indirimi ile tetiklenebilecek likidite artışı yer alıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!