Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’i 53 Bin Dolara Düşüren 2,7 Milyarlık İşlem Açıklaması: Resmen Başladı!

Bitcoin (BTC) fiyatı, iflas etmiş kripto para borsası Mt. Gox’un işleminden sonra düşmeye başladı.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, son 24 saat içerisinde yüzde 7,4 değer kaybetti ve 54.000 doların altına kadar düştü.

Mt. Gox panik yarattı

Arkham verilerine göre Mt. Gox’a ait bir adres, gece saatlerinde 47.000’den fazla Bitcoin’i başka bir adrese aktardı. Bunların değeri, işlem sırasında yaklaşık 2,71 milyar dolardı.

Mt. Gox, bu ay itibarıyla başlamak üzere alacaklılarına 9 milyar dolardan fazla ödeme yapacak. Bunun içerisinde yaklaşık 142.000 Bitcoin, 143.000 Bitcoin Cash ve 69 milyar Japon yeni bulunuyor.

Uzmanlar Mt. Gox alacaklılarının piyasada büyük bir satış baskısı oluşturmasını beklemiyor. Presto Research Araştırma Müdürü Peter Chung’a göre Mt. Gox alacaklıları, büyük ölçüde sıkı Bitcoin destekçisi olduğu için “sınırlı miktarda satış” olacak.

Bitcoin bu baskıyı kaldırabilir

BitU Protocol Büyüme Müdürü Nick Ruck, “Alacaklılar, Mt. Gox’tan aldıkları BTC’leri muhtemelen satacak olsa bile satış baskısı, pek çok kişinin beklediği kadar büyük olmayabilir çünkü alacaklılar, pay iddialarını bundan daha önce satabilirlerdi” dedi.

Ruck, “Bitcoin, bu baskıyı absorbe edebilecek belki de en likit dijital varlıktır” diye ekledi.

Mt. Gox ödemeleri resmen başladı

Kısa süre önce Twitter’da “DB” adlı sosyal medya haber sitesinin bildirdiğine göre Mt.Gox, geri ödemelerin başladığını duyurdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!