Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in 6 Yıllık Yol Göstergesi Ne Diyor: Analist Gelecek Hareketi Açıkladı!

Analist son verilerden yola çıkarak Bitcoin’in sert bir harekete hazırlandığını ve boğanın yalnızca yarısının tamamlandığını söyledi. 

On-chain analiz platformu CryptoQuant’ın bir yazarı Axel Adler 4 Haziran tarihinde yayınladığı makalede, Bitcoin fiyatında gerçekleşen volatiliteyi ölçen Garman-Klass göstergesinin %20 seviyelerine geri çekilmesi ile piyasanın sakin bir hal aldığını söyledi.

hızlı görüntü

Söz konusu grafiğin son 6 yılda benzer göstergeler ile Bitcoin fiyatında hızlı değişiklikler için yol göstergesi olduğunu ifade eden analiz, tüm kripto para borsalarındaki giriş ve çıkış akışlarına ilişkin verileri gösteren Volatilite indeksinin (SMA-30d) de benzer bir şekilde düşüş eğiliminde olduğunu vurguladı.

Analist, ilgili metriğin Bitcoin fiyatını etkileyebilecek verileri sunduğunu belirtirken son 6 yılda yalnızca dört kez görülen düşük seviyelere gerilediğini ifade etti.

quicktake-image

Analist ayrıca “adjusted” MVRV (30DMA/365DMA) metriğine dayalı olarak mevcut boğa piyasası yapısının 2015-2018 piyasasına benzediğini vurguladı. Verilere göre Bitcoin’de boğanın yarısı çoktan geçti ve şu ana kadar önceki döngüde görülen düşüş hareketi olmadan her şey yolunda bir şekilde ilerliyor.

CryptoQuant yazarı son olarak Bitcoin’in yeni bir yükseliş trendi oluşturma sürecinde olduğunu belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!