verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in Kısa-Orta-Uzun Vadeli Analizi: Destek ve Dirençler

Bitcoin’in kısa-orta-uzun vadeli destek ve dirençleri. Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Bitcoin 1 haftalık grafiğinde, şimdilik destek üzerinde tutunabildiğini görüyoruz. Uzun vadede bitcoin’in destek üzerinde kalması durumunda ilk karşılaşacağı direnç bölgesi, nisan ayının açılış mumuyla Fibonacci düzeltmesi 0,5 seviyesinin bulunduğu bölge olan 36.600-37.000 bölgesi olarak görünüyor. Bu seviyelerinde geçilmesi durumunda 48.000 dolar ve 65.000 dolar seviyeleri diğer dirençlerdir. Desteğin kaybedilmesi durumunda ise Bitcoin’in bir önceki tepesi olan 19.600 dolara kadar düşüş gerçekleşebilir. Haftalık olarak henüz bir yukarı yönlü dönüş mumu gerçekleşmediği düşünülüyor.

Bitcoin’in günlük grafiğinde ise henüz toplama bölgesi mi yoksa dağıtım bölgesi mi olduğunu bilmediğimiz bir aralık içerisinde bulunuyoruz. 32.200 seviyesi ve 28.300 seviyelerinin kırılımı durumunda Bitcoin’in yönü daha net anlaşılacaktır. Yukarı yönlü kırılımı durumunda 36.600 seviyelerine doğru yükseliş beklenebilir. Düşerken çok sert hareketlerde bulunan Bitcoin’in yukarı yönlü hareketlerinin de bu şekilde olacağını düşünülüyor. Ancak Chicago borsası Bitcoin vadelisinde oluşan 28.800 seviyelerinde boşluk (Gap) henüz doldurulmuş değil. Grafikler genel olarak boşlukları doldurmaya meyillidir.

Bitcoin’in 2 saatlik grafiğinde ise mavi kutu ile belirtilen dağıtım aşamasından sonra sert bir düşüş gerçekleşti. Belirli bir range içerisinde hareketlerine devam eden Bitcoin, düşüş yaşadıktan sonra yeni bir düşük dip yaptı ve Fibonacci düzeltmesinin 0,786 seviyelerine kadar yükseldi ve yüksek bir tepe yapamadan tekrar düşüş yaşadı. 2 saatlik grafikte 29300 seviyeleri güzel bir destek görevi görürken 32000 dolar seviyeleri direnç olarak çalışmaktadır.
Bitcoin’in 15 dakikalık grafiğinde ise belirli bir range aralığında hareketlerine devam ediyor. Range’in üstünün likidite temizliğini yaptıktan sonra düşüş yaşayan Bitcoin, bu seferde alt bölgede benzer bir hareket sergileyerek yukarı yönlü hareket etti. Henüz yeni bir yüksek tepe yapamayan Bitcoin’in 30600-30700 seviyesi direnciyken 29900-30000 seviyesi ise destek görevi görmektedir. 30185 dolar ile günü açan Bitcoin yazım esnasında bu seviyenin altında bulunuyor. 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!