Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in Piyasa Hakimiyeti Düşüyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in bundan iki gün önce yeniden 10.000 dolara yükselmesi adeta bütün piyasayı ateşledi. BTC’nin yükselişi ile beraber ilk olarak Ethereum, bunun devamında ise diğer önde gelen kripto para birimleri %10 ve üzeri yükseliş yaşadılar.

Durum ilk başta BTC lehine gözükse de, Bitcoin piyasa hakimiyeti endeksine bakıldığında bunun sert bir şekilde düştüğü görülüyor. Bu da odağın yavaş yavaş BTC yerine altcoin’lere kaydığını göstermekte. Bitcoin’in piyasa hakimiyeti Ocak ayının ilk haftasında %70’lere kadar çıkmışken, basın saatine göre %63’e kadar geriledi ve %7’lik önemli bir düşüş sergiledi.

Altcoin’ler Başladı!

Bunun yanı sıra boğa piyasasının başladığına dair en büyük alametlerden birisi olan küçük hacimli altcoin’lerin ani yükselişleri de birer birer gözükmeye başladı. Hedera Hashgraph değerini katlayarak son günlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden birisi oldu. Bunun yanı sıra LINK de son günlerin inanılmaz yükselişlerinden birisine imza attı ve altcoin’lerin yükselişi biraz daha sürecek gibi duruyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment