Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

ABD Hazine Bakanı: Kripto Paraların Gelişmelerini İstiyoruz

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin geçtiğimiz gün Senato’da düzenlenen duruşmada kripto paralar hakkında konuştu. Mnuchin burada yaptığı açıklamalarda kripto para teknolojisinin gelişmesini istediklerini söyledi.

Yeni Standartlar

ABD’deki senato üyeleri geçtiğimiz gün 2021 yılı için yapılmış bütçe önerisini görüştüler. Bu sırada Demokrat Parti Üyesi Maggie Hassan, kripto paralar ile ilgili bir soru sordu.

Yasa dışı kripto para işlemlerinden bahseden Senatör Hassan, 2021 bütçesinin yasa dışı kripto para kullanımıyla mücadele etmek için kullanılıp kullanılmayacağını sordu:

Hazine Bakanlığı’nın önerdiği bütçe artışı kripto para işlemlerinin gözetimine, kripto paralarla yasa dışı işlemler yapan teröristlerin ve diğer yasa dışı örgütlerin yakalanmasına fayda sağlayacak mı?

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Senatör Hassan’ın bu sorusuna yeni standartlar hazırladıklarını söyleyerek yanıt verdi. Kripto para konusunda bir denge yakalamaya çalıştıklarını söyleyen Bakan Mnuchin şu yanıtı verdi:

Finansal Suçları Engelleme Ağı’nda (FinCEN) bazı yeni standartlar hazırlıyoruz. (Kripto para) teknolojisinin gelişmesini istiyoruz. Fakat aynı zamanda kripto paraların eski İsveç bankaları gibi kullanılmalarına da karşıyız.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment