Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin’in Üstündeki Baskı Azalıyor: Ralli Kaldığı Yerden Devam Edebilir

Bitcoin (BTC), madenci kaynaklı satış baskısının azalmasıyla birlikte üçüncü çeyrekte ralliye başlayabilir.

Bitcoin madencilerinin günlük geliri, Nisan’daki halving sonrasında yarı yarıya azaldı. Madenciler, işletme maliyetlerini karşılayabilmek adına yüklü miktarlarda Bitcoin satmaya başladı.

Satış baskısı azalıyor

Blockchain analiz platformu CryptoQuant’ın verilerine göre Bitcoin madencileri, satış baskısını azaltmaya başladı. Madencilerin kripto para borsalarına gönderdiği coin miktarı, Mayıs’tan beri kayda değer miktarda azaldı.

quicktake-image

Piyasaya yeni yatırımcılar mı giriyor?

Bitcoin’in son haftalarda yaşadığı en büyük sorunlardan biri, piyasada yeteri kadar talep olmamasıydı. Bu sebeple madencilerin tezgah-üstü (OTC) platformlara gönderdiği Bitcoinler, uzun bir süre boyunca alıcı bulamadı.

Ancak CryptoQuant’ta paylaşılan bir analiz, bu durumun değişmeye başladığına işaret ediyor. OTC platformlarında tutulan Bitcoinlerin hepsi, 29 Haziran’da satın alındı. Analist, “Birinin Bitcoin almaya gelmiş olması çok yüksek ihtimal” yorumunu yaptı.

Piyasadaki bu veriler, madencilerin satış baskısını azalttığını ve madencilerin sattığı Bitcoinlerin kısa süre içerisinde alıcı bulmaya başladığını gösteriyor.

Analist, “2024’ün üçüncü çeyreğinde yukarı yönlü ralliyi devam ettirmek için gerekli koşullar sağlandı” dedi. Bitcoin, piyasadaki bu değişim sayesinde yeniden değer kazanmaya başlayabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!