verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BitGo, Kendi Ürününü Geliştirecek

Kripto para saklama ve depolama konusundaki güvenlik çözümleri, sektörde ivmeli bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Bundan yaklaşık 4 ay önce bu konuda hizmet veren Kingdom Trust isimli bir firmayı satın alan BitGo firması, bu hamlenin ardından enteresan bir karar alarak kendi ürününü en baştan yapmak için kolları sıvadı.

Medium’da şirket tarafından kaleme alınan yazıda; BitGo Trust adı verilen ürünü oluşturmak için partnerler ile görüşmelerin sürdüğü belirtilirken; bu ürünün hem yeni, hem düzenlenmiş hem de kaliteli bir ürün olacağına vurgu yapıldı.

Şirket, ayrıca Kingdom Trust platformu ile ilgili satın alım süreçlerinin devam etmeyeceğini belirtirken; birçok otorite bu durumun enteresan olduğu yönünde görüş bildirdi.

Ancak yaşanan problemlerin BitGo’yu böylesi bir şeye itmediğini belirten şirketin pazarlamadan sorumlu müdür yardımcısı Clarissa Horowitz, Amerikan basınına verdiği demeçte BitGo olarak böylesi bir karar almalarının altında yatan ana nedenin, müşterilerin ihtiyaçları ve istekleri olduğunu belirtti. Horowitz, şöyle konuştu:

”Biz bu konuda müşteri isteklerini ön plana aldık. Yıllardır müşterilerimize hizmet ediyoruz ve artık bu konuda onların ne istediği ve bizim nasıl bir hizmet vermemiz gerektiği konusudna kafamızda çok net bir fikir oluştu. Bu sebeple de tamamen bağımsız ve kaliteli bir ürün oluşturmak için kolları sıvamaya karar verdik.”

Ürünün ortaya çıkış tarihi olarak net bir zaman çizelgesi şu aşamada kamu oyu ile paylaşılmazken, Horowitz yine de düzenleyici ve denetleyici firmalar ile yakın temas halinde olduklarını ve ürünü bu yönde geliştireceklerini belirtti. Aynı zamanda müşterilerine çeşitli seviyelerde ürün koruma hizmeti sunacağını da belirten başarılı yönetici, bu noktada müşterilerin ya ürünü tamamen BitGo’ya emanet edeceğini veya kendi başlarına ürünlerini saklamayı da yine platform üzerinden olacak şekilde seçebileceklerini belirtti.

KRipto para konusunda böylesi net bir depolama ve saklama hizmeti sunacak firmanın gerekliliğine de dikkat çeken Horowitz, bu olayın sektör için yeni olduğu kadar, aynı zamanda bir o kadar da kritik olduğuna vurgu yaptı.

Horowitz bu konuda BitGo CEO’su Mike Belshe ile aynı fikri paylaştığını belirtti. Hatırlanacağı üzere Belshe, daha önce bir açıklama yaparak ”Koruma ve depolama hizmetlerinin, büyük yatırımcının sektöre gelmesinin önünü açacak en önemli şey” olduğunu belirtmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment