Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BlackRock CEO’sundan Kriptoya Övgü Dolu Sözler: Küresel Paraların Ötesinde Olacak!

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, kripto paraların uluslararası itibari para birimlerinin ötesine geçeceğini dile getirdi.

Geçtiğimiz ay kripto para piyasasına spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusuyla damga vuran BlackRock’ın CEO’su Larry Fink CNBC’de katıldığı bir röportajda, kripto paralar hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve övgü dolu sözler sarf etti.

Açıklamasında kripto para birimlerinin diğer varlık sınıflarından farklı bir değer sunduğunu vurgulayan Fink, kripto paraların eninde sonunda küresel para birimlerini aşacağını ifade etti.

CEO, BlackRock’ın kripto paralara yatırım yapma ihtimalinin fazla olduğunu söylerken kriptonun henüz erken aşamada olduğunu belirtti. Kripto para teknolojisinin potansiyelinin yüksek olduğunu ima eden CEO, piyasanın gelişimini yakından takip ettiklerini söyledi.

Fink ayrıca söz konusu teknolojiye herkesin erişiminin kolay olması gerektiğini dile getirdi:

Yatırımı demokratikleştirme sorumluluğumuz var.

Konuşmasının devamında, spot Bitcoin ETF ile ilgi herhangi bir açıklama yapmayan Fink, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından inceleme altındayken bunun yasak olduğuna yer verdi.

Öte yandan Fink regülatör kurumlarla sürekli olarak iletişim halinde olduklarının vurgularken şirketin kripto para piyasasına girmesi durumunda bu pazarın güvenli ve sağlam olması gerektiğinin altını çizdi.

Daha önce kripto para piyasasına şüpheyle yaklaşan BlackRock, kripto para piyasasından kaçınılması gerektiğini savunmuştu. Bu süreç, şirketin spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunması ve CEO’nun bu tarz açıklamaları yapmasına kadar uzandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!