Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

BlackRock’ın Ethereum Başvurusu “Nükleer Kış” Anlamına Geliyor

Matrixport analizine göre BlackRock’ın Ethereum başvurusu, Ethereum’dan şüphe duyanlar için “nükleer kış” anlamına geliyor.

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, dün bir Ethereum Trust kaydı yapıp Nasdaq’ta spot Ethereum ETF’si kurmak için harekete geçti.

Piyasayı tetikleyen bu gelişmeyle Ethereum fiyatı %10 yükselerek 2.000 doları aştı. Matrixport Kripto Araştırmaları ve Stratejisi Müdürü Markus Thielen, şu yorumu yaptı:

“Ethereum’da bir gecede devasa bir kısa pozisyon sıkışması oldu. Fonlama oranı daha önce hiç olmadığı kadar yüksek ve kısa pozisyoncular için panik sinyali veriyor. Bu, Ethereum’dan şüphe duyan herkes için nükleer kış anlamına geliyor. Piyasa-nötr kripto hedge fonları bu fonlama oranları sayesinde vurgun yapıyor.”

Alım satım firması QCP Capital da Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir performans göstermesini BlackRock’ın başvurusuna bağlıyor. QCP Capital raporuna göre BlackRock spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunduktan sonra yaşananların benzerinin yaşanmasını bekleniyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!