Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

JPMorgan, Kurumsal Müşterileri İçin Coin’ine Yeni Bir Özellik Getirdi

Bankacılık devi JPMorgan’ın tokenı JPM Coin, artık kullanıcıların isteklerine göre programlanabilecek.

Blockchain tabanlı uzlaşmalar için JPMorgan’ın JPM Coin’ini kullanan müşteriler, hesaplarını önceden belirlenmiş koşullara göre otomatik olarak ödeme yapacak şekilde programlayabilecekler.

JPMorgan müşterileri, günü geçmiş ödemelere veya teminat tamamlama çağrılarına karşı önlem almak için bazı koşullar belirleyip, fonlarını otomatik olarak hareket ettirebilecekler.

Müşteriler bunun öncesinde belli bir tarihte gerçekleşecek şekilde ödeme emri verebiliyordu. Ancak yeni özellik sayesinde hesaplarını belli kriterler yerine geldiğinde ödeme yapacak şekilde programlayabiliyorlar.

JPMorgan, “Bu yeni özellik, müşterilerin yaşanan gelişmelere dinamik şekilde tepki göstermesine yardım ediyor ki bu, 7/24 ödeme altyapılarının hızla çoğaldığı ve volatiliteye karşı tepki göstermenin zaruri hale geldiği bu dönemde çok önemli.” dedi.

JPMorgan, JPM Coin’i kurumsal müşterilerinin blockchain üzerinden toptan ödeme işlemi yapabilmesi için 2019’da kullanıma açtı. Geçen ay yapılan açıklamalara göre JPM Coin, günde 1 milyar dolarlık işlem hacmi görüyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!