Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yeni Kurulan 285 Milyon Dolarlık Kripto Para Fonu, Bu Projelere Yatırım Yaptı

Bir yıl önce Lightspeed Venture Partners ile birlikte kurulan Lightspeed Faction, kripto para şirketlerine yatırım yapmak için fon oluşturdu.

Faction tarafından kurulan 285 milyon dolarlık fon ile erken aşamalardaki kripto para ve blockchain startuplarına tohum ve A Serisi yatırımı yapılacak. Fonda blockchain teknolojisiyle gerçek hayatta kullanılabilen ürünler geliştiren şirketlere ağırlık verilecek.

Lightspeed Faction kurucusu Samuel Harrison, “Bu ekosistem üstünde olumlu bir etki yaratabileceğine, blockchain inovasyonlarını ilerl taşıyabileceğine gerçekten inandığımız projeler arıyoruz.” dedi.

Faction, sektörün belli bir alanına odaklanmaktansa DeFi, altyapı, NFT gibi farklı alanlardaki projeleri değerlendirecek.

Lightspeed Venture Partners, geçtiğimiz yıl iflasını açıklayan FTX’in yatırımcılarından biriydi. Ancak Harrison, “Faction, ekibimiz ve ben kişisel olarak FTX’e yatırım yapmadık. FTX’e ve onunla bağlı kuruluşlara yatırım yapma imkanını geri çevirdik.” dedi.

Faction, 285 milyon dolarlık fonun %20’lik kısmını çoktan kullanmaya başladı. Şimdiye dek yatırım yapılan projeler arasında Crossmint, Lens, Matter Labs, Narya.ai ve Skip.money yer alıyor.

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!