Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blockchain Analitik Şirketi Ayı Piyasasına Rağmen Değerlemesini 3’e Katladı

Blokzinciri analitik şirketi Elementus, 2022 yılında yaşanan zorlu kripto piyasa koşullarına rağmen değerini üç katına çıkarttı.

Elementus tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre bir önceki finansman turunda 52 milyon dolar değerleme ile 12 milyon dolar toplayabilen şirket, ayı piyasasına rağmen gerçekleştirilen A Serisi finansman turunda 160 milyon dolar değerleme ile 10 milyon dolar topladı. Yaşanan kripto kışına rağmen değerleme noktasında yaşanan bu artış yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada ParaFi Capital liderliğindeki finansman turundan elde edilen sermayenin işe alım ve yeni ürün geliştirmeye yönelik kullanılacağı belirtildi. Elementus CEO’su Max Galka konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Geçtiğimiz yıl blokzincirlerinin anlaşılabilirliği, denetlenebilirliği ve şeffaflığının önemini ön plana çıkardı. ParaFi’nin bu yeni stratejik yatırımı, blokzinciri tabanlı işletmelere güven ve şeffaflık kazandırmaya yardımcı olacak dünyanın en gelişmiş endüstriyel sınıf blok zinciri veri çözümlerini oluşturmaya devam etmemizi sağlıyor.

Elementus projeleri kapsamında birçok alanda veri analitik çözüm hizmetleri bulunuyor. Bunlar arasında devlet kurumları, finans kurumları ve yatırımcılara yönelik blokzinciri uyumluluğu çözümleri yer alıyor. Şirket, kuruluşların zincir üzerindeki şüpheli faaliyetleri araştırmasına, riskleri belirlemesine ve piyasa istihbaratını keşfetmesine yardımcı oluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!