Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Deprem Bölgesindeki Kullanıcılara 100 Dolarlık BNB Desteği

Binance, Türkiye’de yaşanan depremden etkilenen kullanıcılar için 100 dolar değerinde BNB desteği vereceğini duyurdu.

Binance, Türkiye’de yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerde yaşadığı tespit edilen tüm Binance kullanıcılarına 100 dolar değerinde BNB dağıtacak. Adreslerin belirlenmesi, depremin ciddi hasarlar verdiği 10 ilde yaşadığına dair 6 Şubat’tan önce Adres Kanıtı (POA) işlemini tamamlayan kullanıcı verileri temel alınarak gerçekleştirilecek.

Söz konusu 10 il depremin en ağır hissedildiği Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay olarak belirtildi.

Binance tarafından Türkiye’ye yapılacak diğer yardımlarla birlikte toplam bağışın yaklaşık 5 milyon dolar (94.000.000 TL) olacağı tahmin ediliyor. Binance tarafından yapılan açıklamada doğal afetlerin ardından insanların temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında ekstra fonlara ihtiyaç duyulduğu anda geleneksel bankacılığa erişimlerini kaybettiklerine yer verildi:

Doğal afetlerin ardından, insanlar genellikle tıbbi malzeme, gıda ve diğer temel ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmak için ekstra fonlara ihtiyaç duyulduğu anda geleneksel bankacılığa erişimlerini kaybederler.

Kripto transferleri, hızlı, düşük maliyetli, sınırsız ve şeffaf işlemler sağladıkları için artık afetzedelere mali yardım ulaştırmak için giderek daha fazla kullanılıyor.

Bununla birlikte Binance Charity, herkesin bağış yapabilmesi için herkese açık bir bağış adresi de açtığını beyan etti. Türkiye Deprem Yardım Fonu‘na yapılacak bağışlar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Ripple (XRP) cinsinden kabul edilecek. Binance kurucusu ve CEO’su CZ konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Türkiye’de meydana gelen son depremler pek çok insan ve topluluk üzerinde yıkıcı bir etki yarattı. Çabalarımızın depremden etkilenenlere bir nebze de olsa rahatlama getirmesini umuyoruz. Ayrıca sektördeki meslektaşlarımızı bu kriz zamanlarında destek sunmak için bir kez daha bir araya gelmeye çağırıyoruz.

Türkiye Deprem Yardım Fonu hakkında daha fazla bilgi için bu linki kontrol edebilirsiniz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!