Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blockchain dünyasının önde gelen isimleri İstanbul’da buluşuyor

Blockchain dünyasının önde gelen isimleri, 23 Kasım 2017’de İstanbul’da düzenlenecek olan Blockchain Summit’ te buluşuyor.

Teknoloji konusunda birçok yeniliği beraberinde getiren olan ve geleceğin teknolojisi olarak görülen Blockchain sistemi, 23 Kasım 2017’de İstanbul’da sektörün ileri gelenleri tarafından konuşulacak. Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği tarafından hazırlanan Blockchain Summit 2017 için teknoloji alanında yatırım yapan yerli ve yabancı pek çok markadan katılımlar ile girişimcilere ışık tutacak.

Kasım ayında yapılacak 2017 Blockchain Summit  zirvesinin temel amacı, Türkiye’de Blockchain farkındalığını arttırmak ve bu teknolojiyi geliştirmek. Bu bağlamda, uluslararası alanda neler yapıldığı ve Türkiye’de neler yapılabileceği gibi konuların ele alınması ve Blockchain teknolojisi hakkında fikir alışverişi yapabileceği, mevzuat çalışmalarına yön verebilecek bir platform yaratılması hedefliyor.

Teknoloji Dünyasına Atılmış En Büyük Adım

Wyndham Grand Hotel’de 23 Kasım 2017’de gerçekleştirilecek olan Blockchain Summit zirvesinde, Blockchain konusunun önemine vurgu yapan tecrübeli konuşmacılar ve teknolojinin önemini bilen değerli katılımcılar yer alacak. Etkinliğin sadece Türkiye sınırları içerisinde değil yurt dışında da ses getireceği öngörülüyor.

Blockchain Summit’in İstanbul’da gerçekleştirilecek olan bu ilk zirvesinin ana teması “Gelecek” kelimesi; gelecekte Blockchain sisteminin nasıl yaygınlaşacağı, Türkiye’de bu sistemi geliştirmek için geleceğe yönelik ne gibi planların yapılabileceği ve geleceğe bugünden nasıl uyum sağlanabileceği başlıca konular arasında yer alıyor.

Wynhdam Grand Hotel’de düzenlenecek olan zirve, Türkiye’nin gelecek temasını şekillendirerek, geleceğin teknoloji dünyasına, daha bugünden atılmış en büyük adım olmayı hedefliyor.

Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği etkinliğin amaçlarını şöyle aktarmaktadır:

  • Bu yeni teknolojiyle ilgilenen tüm kişi ve kurumları tek bir çatı altında birleştirerek, Türkiye’de Blockchain ve Dijital para konularındaki gerek mevzuat, gerekse yaygınlaştırma çalışmalarının hızla yapılmasını; böylelikle geleceğin teknolojisi olan Blockchain sisteminin Türkiye’de daha çabuk ve daha büyük kitlelerce anlaşılmasını, yaygınlaştırılmasını, araştırılmasını ve geliştirilmesini amaç edinmekteler.
  • Türkiye’de Blockchain konusundaki yeni edinimlerin, gelişmelerin ve fikirlerin tek bir çatı altında toplanarak daha çabuk yayılmasını, gelişen teknolojiyle doğru orantılı güncellemeler yapılmasını, bilgi kirliliğinin önlenmesini ve teknoloji platformunda sürekli ulaşılabilir olmayı hedeflemekteler.
  • Türkiye’nin 2021 hedeflerine ulaşabilmesini teknolojik olarak katkı sağlamak ve desteklemek adına ülkemizi Blockchain sistemi ve teknolojisi konusunda tüm dünyadaki ana merkezlerinden biri haline getirmek; bunun için gerekli olan tüm çalışmaları yaparak, ülkemizdeki teknoloji yöneticileri ile geniş çaplı bilgi ve paylaşım sağlamak istemekteler.
  • Düzenlenen bu Blockchain zirvesinde de, Blockchain sisteminin detaylı tanıtımını yaparak, dünyada Blockchain teknolojisinin kullanım şekillerini irdelemeyi ve Türkiye’de bu süreçte neler yapılabileceği üzerinde beyin fırtınaları oluşturmayı hedeflerken Blockchain Teknoloji Zirvemize tüm teknoloji şirketlerini , Blockchain konusunu merak eden ve daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen kişileri tek çatı altında toplamayı amaçlamaktalar.

20 Konuşmacının katılacağı etkinlikte, 28 konu başlığı olacak ve 500’ün üzerinde katılımcı olması hedefleniyor.

Detaylı bilgi için; http://www.blockchainsummit.istanbul/tr/

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment