Geçtiğimiz günlerde yapılan ABD ara seçimlerinde, hem ülke hem de kripto para birimleri ve blockchain için oldukça değişik ve olumlu sonuçlar elde edildi. ABD kongre...

Blockchain Yanlısı Yeni Vali, Colorado Eyaletinin Kripto Para Kabul Etmesini İstiyor

colorado

Geçtiğimiz günlerde yapılan ABD ara seçimlerinde, hem ülke hem de kripto para birimleri ve blockchain için oldukça değişik ve olumlu sonuçlar elde edildi. ABD kongre üyelerinden Jared Polis, daha önce blockchain ve kripto para birimleri ile ilgili verdiği demeçleri ile, kripto dostu kongre üyesi olarak bir üne bile sahip olmuştu.

6 Kasım gecesi yapılan ara seçimlerde Colorado’nun yeni Valisi seçilen Jared, eyaleti kripto para kabul edilen bir bölge haline getirmek istiyor. Polis, vali adayı iken başlattığı kampanyası boyunca, Blockchain’in Colorado eyaletinin merkezinde olmasını istediğini bir kaç defa belirtmişti. Yeni vali bunun yanı sıra blockchain teknolojisini ve bununla ilgili girişimleri hızlandıracak düzenleyici çerçeve geliştirmek istediğini ve bunun yanı sıra kripto para birimlerinin de eyalet için görüşülecek konulardan olduğunu aktardı.

Polis daha önce üç adet teknoloji startup’ı kurdu ve endüstriye az çok hakim. Polis’in kurduğu startup firmalarının iki tanesi yüzlerce milyon dolar kazandı ve kendisinin aslında başarılı bir girişimci ve endüstri insanı olduğunu da kanıtladı.

Polis’in yanı sıra kendi kampanyasını fonlamak için Bitcoin ve kripto para bağışları kabul eden ve bu yüzden eleştirilere maruz kalan Teksas valisi Greg Abbott da ofise tekrar seçilerek bir zafer elde etti.

Şimdilik yapılan bu ara seçimler kripto para sektörü için olumlu olarak gözükse de, büyük resmi zamanla görebileceğiz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.