Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kıdemli Bloomberg Analisti Spot Bitcoin ETF Onayı İçin Tarih Verdi!

Kripto para piyasası yükseliş yönlü ivmesini korurken gözler bir kez daha SEC’den gelebilecek bir spot Bitcoin (BTC) ETF onayına çevrildi.

Bloomberg’in kıdemli ETF analisti James Seyffart, spot Bitcoin borsa yatırım fonu sürecine dair yeni araştırmalarını paylaştı. James Seyffart 8 Kasım günü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında spot Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak 2024 tarihine kadar onaylanma ihtimalinin %90 olduğu belirtirken ETF onayının daha erken gelebileceğine de yer verdi.

Seyffart, daha adil ve toplu bir onay için SEC’nin en geç 17 Kasım tarihine kadar harekete geçebileceğini öne sürdü:

Spot Bitcoin ETF onaylarının 10 Ocak’a kadar hala %90 şansa sahip olduğuna inanıyoruz. Ancak onay daha erken gelirse, mevcut tüm başvuru sahipleri için bir onay dalgası dalgasının yaşanabileceği bir atmosfere gireriz. Bu, Grayscale’in mahkeme zaferinin onaylanmasından bu yana onay için uygun olan ilk zamandır.

Toplamda 12 farklı şirket tarafından yapılan spot Bitcoin ETF başvurusunun “normal şartlar altında9-17 Kasım tarihine kadar onaylanması gerekiyor. Fakat yasal zeminde SEC’nin 10 Ocak tarihine kadar vakti bulunuyor.

Bloomberg analistinin görüşüne paralel olarak birçok piyasa uzmanı da SEC’nin yorum dönemindeyken ETF onaylamasıın sağlıklı olmayacağını, bu onayın tüm başvuruların eşit göründüğü bu günlerde yapılması gerektiğine inanıyor.

James Seyffart kısa süre önce yaptığı başka bir açıklamasında öne çıkan bir spot Bitcoin ETF başvurusu olduğunu ve SEC’nin bu başvuru reddedemeyeceğini dile getirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!