verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Analistinden Bitcoin ve Ethereum Karşılaştırması: Hala En İyi Aday

Bloomberg kıdemli analisti Mike McGlone, kripto paralar arasında Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans sergilemek için en iyi adayın hala Ethereum (ETH) olduğunu düşünüyor.

Mike McGlone Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, Ethereum ve Bitcoin’in piyasa performanslarını karşılaştırdı. McGlone, Ethereum’un Bitcoin’e karşı yükselen performansının 2022 yılındaki deflasyondan etkilenmediğini ve süreç içerisinde daha fazla destek kazandığını ifade etti. Bununla birlikte Ethereum’un yıllık volatilitesinin Bitcoin’den yaklaşık 1,3 kat fazla olmasına rağmen Ethereum fiyatının yükseliş hakimiyetini kaybetmediğinin altını çizdi.

Yaklaşık 0,08 oranında fiyatlanan ETH/BTC paritesinin mevcut konumunun, Nasdaq 100 hisselerinin %20 daha yüksek olduğu Mayıs 2021 ile aynı seviyede olduğunu belirten analist, bu durumu Ethereum’un başarısı olarak yorumladı. McGlone’e göre bu veriler kripto para piyasasının ikinci sırasında yer alan Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla daha iyi performans gösterme eğilimini temsil ediyor:

Nasdaq’ta bu yılki %30’luk düşüş, Ethereum’da 16 Aralık’a kadar yaşanan yaklaşık %65’lik bir düşüş de dahil olmak üzere, piyasa doğal gel-git döngüsünü yaşıyor. Bizim çıkarımımız enflasyon baskılarının ortasında risk varlıklarına geri dönüş yaşanırsa, Ethereum’un daha iyi performans göstermeye devam etmesi olasıdır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!