Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Analistine Göre Bitcoin 30 Binde Durmamalı: ABD İçin Tehlike Çanları!

Bloomberg kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin’deki (BTC) 30 bin dolarda takılı kalmasının ABD için ciddi bir ekonomik kriz habercisi olduğunu öne sürdü.

Mike McGlone 20 Temmuz tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı raporunda, Bitcoin’deki durağanlığın daha ciddi bir ekonomik sorunun öncüsü olabileceğini ifade etti. Analist, Bitcoin’in 2022 yılındaki dip seviyesinden güzel bir şekilde toparladığını fakat son dönemlerde Nasdaq özelinde yaşanan yükselişlere ve dolar endeksinin (DXY) düşüşüne kayıtsız kaldığını işaret etti.

Bitcoin’deki bu 30 bin dolar durağının uzamasının deflasyonist bir ekonomik fırtınadan önceki sessizlik olarak tanımlanabileceğini belirten McGlone, çanların ABD ekonomisi için çaldığını ima etti.

BlackRock tarafından başlatılan spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) rüzgarına da değinen deneyimli isim, kurumsallardan gelen talebin bir yükselişi tetikleyebileceğini öne sürdü. Öte yandan 2023 yılı içerisinde bir ETF onayı gelmesini beklemediğini yazdı.

Blackrock’un yaklaşık bir ay önce Bitcoin ETF oyununa girmesi, 2017’de vadeli işlemlerin ve 2021’de vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin ortaya çıkmasına benzer bir kısa vadeli ralliyi tetiklemiş olabilir. Bununla birlikte 2023’te bir ETF lansmanı gelmeyebilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!