Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Analistine Göre Bitcoin’de Rüzgar Tersine Esebilir: İşte Gerekçeleri!

Bloomberg kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) yükseliş rüzgarının çok uzun sürmeyeceğini öne sürerek gerekçelerini açıkladı.

Kripto para piyasası hakkındaki yorumlarıyla sık sık gündeme gelen Mike McGlone, Bitcoin’in güncel durumunu yorumlarken 40.000 dolar seviyelerine ulaşması için önündeki engellerden ve olası düşüş senaryolarından bahsetti.

Yakın tarihli bir sosyal medya gönderisinde, konuyu ele alan analist, ABD merkezli krizin tüm risk ürünlerini etkileyeceğini belirtirken FED’in sıkılaşma politikasından Bitcoin’in kaçamayabileceğini öne sürdü.

Bitcoin özelinde yaşanan son yükselişi ABD merkezli ETF başvurularına ve ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz politikalarına bağlayan McGlone, yaklaşan bir resesyonu işaret etti.

Popüler analist açıklamasının devamında şu ayrıntılara yer verdi:

Bitcoin 20.000 Dolar mı, 40.000 Dolar mı? FED, piyasalardaki durgunluk, Nasdaq, Bitcoin ETF’lerinin potansiyel lansmanı gibi gelişmeler Bitcoin’i  ABD resesyonu ve potansiyel bir hisse senedi ayı piyasası ve merkez bankalarıyla yüzleşmekten alıkoymayacak. Risk varlıkları negatif likidite ve ekonomik daralmayla karşı karşıya.

Bitcoin için 20 bin doların 2021 yılından bu yana bir pivot nokta görevi üstlendiğini belirten McGlone, resesyon riskinin olası sonuçlarını detaylandırdı:

Bitcoin için pivot noktası, çoğu riskli varlığın tarihteki en büyük para arzı artışıyla değer kazandığı 2021’den bu yana 30 bin dolar civarındaydı. Birçok merkez bankasının haziran ayında sıkılaştırmaya devam etmesiyle likidite çekişinin hala devam ediyor olması, riskli varlıklar hafif bir ABD resesyonu ve FED’in gevşeme umutlarıyla sıçrama yapmış olsa bile bir ters rüzgar yaratabilir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!