Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Elon Musk da Dahil Birçok Ünlü İsmin Twitter’ını Hackleyen Kripto Hırsızına 5 Yıl Ceza!

Twitter’daki önemli hesapları ele geçirerek 1 milyon dolar civarında kripto para çalan şahıs 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

PlugWalkJoe takma adıyla da bilinen İngiliz vatandaşı O’Connor, 2020 yılında Twitter üzerindeki önemli hesapları ele geçirerek 900 bin dolarlık kripto para hırsızlığı yapması sebebiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

O’Connor, 2020 yılının Temmuz ayında gerçekleşen söz konusu hack saldırısında Elon Musk, Jeff Bezos, Bill Gates, Barack Obama, Joe Biden ve Kanye West gibi ünlü kişiliklerin yanı sıra Apple ve Uber gibi büyük şirketlerin resmi Twitter hesaplarını da ele geçirdi.

Saldırgan, bu hesapları kullanarak Twitter kullanıcılarını Bitcoin (BTC) göndermeye teşvik eden sahte mesajlar yayınlayarak para toplamayı başardı.

New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi’ndeki Yargıç Jed Rakoff, 900 bin dolarlık varlığın çalındığı bu saldırıda insanların ciddi kayıplar yaşadığını belirtirken cezanın yerinde olduğunu vurguladı.

Saldırıyı gerçekleştirdikten 1 yıl sonra İspanya’da tutuklanan O’Connor, o günden bu yana tutuklu yargılanıyor. Mahkeme süresince cezasının 28 ayını yatan hacker, üç yıldan az bir süre daha içerde kalacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!