verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bloomberg Analistleri Bitcoin Fiyatının 100.000 Dolara Ulaşmasını Bekliyor

Cuma günü borsalarda büyük bir bitcoin alımı gerçekleşmesiyle birlikte hafta sonu bitcoin fiyatı biraz olsa da toparlandı ve tekrar 40 bin doların üstüne çıktı.

Kraken borsası, kripto analisti PlanB, Goldman Sachs Group ve Bloomberg analistleri bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor.

Fiyat 10.000 dolarken bile 100.000 dolar hedefi veren Bloomberg analistleri, geçen senenin mayıs-temmuz aylarında yaşanan düşüşte bitcoin fiyatının 60 bin dolara gitme ihtimalinin 20 bin dolara gitme ihtimalinden fazla olduğunu söylemişlerdi.

Bloomberg’in hazırlamış olduğu şubat ayı raporunda, artan bitcoin benimsenmesinden kaynaklı şu anki seviyelerinin düşük olduğu belirtildi. Kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, bitcoin’in göstermiş olduğu hareketlere göre bu seviyelerin dip olduğunu düşündüğünü söyledi.

McGlone, “Bitcoin’in bu seviyelerin bir tavan yerine dip olması daha muhtemeldir ve 2021’in başından bu yana, en üst ve en alt seviyeden alt-sat yapabilenler, iki kez %100 kâr elde etmeyi başardılar.” dedi.

Uzun zamandır 30 bin ve 60 bin dolar arasında işlem gören bitcoin 2021 yılında en yüksek seviyesine ulaştı. Rapora göre fiyatın sürekli 30 bin ve 60bin arasında dolaşması yüksek olasılıkla yakında sona erecek. Analistler, 69 bin dolarlık tepe fiyatın 2021 yılının kasım ayındaki kadar güçlü bir direnç oluşturmayacağını düşünüyor.

Bloomberg bu tahmini için herhangi bir zaman vermedi ancak bazı önemli olaylar sayesinde gerçekleşeceğini düşünüyor. Bu olaylardan bazıları; kripto paralara artan ilginin arzdan fazla olması, 2022 yılında gelecek olumlu regülasyonlar gerçekleşmesi ve ABD’nin kripto paraları yasaklamayacağını açıklamasıdır.

YouTube’da kripto ile ilgili videolar çeken Benjamin Cowen ve El Salvador Başkanı Nayip Bukele de bu yıl bitmeden bitcoin fiyatının 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyor.