verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Borsalardan Günlük Bazda Son 4 Ayın En Büyük Bitcoin (BTC) Çıkışı: Satış Baskısı Kalkıyor Mu?

Kripto analitik şirketi Santiment, yatırımcıların aniden Bitcoinlerinin (BTC) büyük bir kısmını borsalardan soğuk cüzdanlara aktardığına dikkat çekti.

Santiment 19 Ekim tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı grafikte, kripto para borsalarından yüklü miktarda Bitcoin çıkışına işaret etti. Şirket, 18 Ekim tarihinde borsalardan yapılan büyük çıkışı belirterek günlük bazda son 4 ayın en büyük çıkışı olduğunu açıkladı.

Analitik şirketi, 18 Ekim tarihinde 40.572 Bitcoin’in borsalardan çekildiğini bunun 18 Haziran’dan bu yana en büyük çıkış olduğunu söyledi. Öte yandan bu hareket borsalardaki toplam Bitcoin arzını %8,48’e düşürdü. Borsalardaki Bitcoin arzı %8,48 ile Kasım 2018’den bu yana en düşük oranına ulaştı.

Analistler, borsalardan soğuk cüzdanlara çekilen kripto para miktarının artışının uzun vadeli yatırımcıların piyasada artan faaliyetine işaret ettiğini varsayarak bu durumun piyasa için olumlu olduğunu öne sürüyor. Uzun vadeli yatırımcılar, genellikle varlıklarını soğuk cüzdanlarda muhafaza etmeyi tercih ettiği biliniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!