verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Brian Kelly: Kurumsal Yatırımcı, Yavaş Yavaş Sektöre Geliyor

BKCM isimli yatırım şirketinin CEO’luğunu yapan ve kripto para piyasalarının hatrı sayılır isimlerinden birisi olan Brian Kelly, CNBC’de katıldığı Power Lunch programında kripto para piyasalarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Kelly, yaptığı açıklamada Fidelity’nin kripto para sektörünü gireceği haberinin büyük bir gelişme olduğunu ifade ederken, artık kripto para piyasalarının kurumsal yatırımcılar için giderek daha cazip bir hale gelmeye başladığını da aktardı.

Kelly, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”Ürünlerin güvenliği şu anda gerçekten kripto para sektörünün önündeki en büyük sorunlardan birisi. Fidelity gibi bir devin, bu işe adım atması, çok olumlu bir gelişme. Bu yeni ürün sınıfının güvenliğini biz sağlarız, demek anlamına geliyor. Hatta sigorta dahi yapabilirler. Gerçekten büyük bir olay.”

Kelly, daha sonra Yale’in başını çektiği dünyanın bazı dev üniversitelerinin yaptığı kripto para yatırımlarına da değindi. Başarılı yönetici, kurumsal yatırımcıların yavaş yavaş kripto para piyasalarına yaklaştığını ifade ederken, bu durumu ise şöyle değerlendirdi:

”Yale’ın bu hamlesi hemen herkesin dikkatini çekti. Bu habeleri, kripto para piyasalarının kazandığı momentumun bir yansıması olarak görüyorum. Kripto paralara doğru, özellikle kurumsal yatırımcıda başlayan bir trend var. Bunu görmek mümkün. Yale’in de bu hamlesi, diğerlerine cesaret teşkil edecek olması açısından çok önemli. Bu piyasanın şu anda yeni yatırımcıya ihtiyacı var. Yeni yatırımcı da yeni para demek ve bu da fiyatlara olumlu yansıyacaktır.”

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment