Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bu Borsanın Altcoin’i Ayı Piyasasında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Kripto para borsası Bitget’in yerel kripto para birimi Bitget Token (BGB), son 7 günde %90’a varan yükseliş yaşayarak tarihinin en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

Coingecko verilerine göre BGB son 7 günde %90’a varan değer kazanarak 0,3960 dolarla yeni ATH’ına erişti. BGB ATH’dan sonra son 48 saati kapsayan bir düzeltme hareketi kapsamında %20’ye yakın değer kaybederek 0,3239 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşadı.

Ocak ayının başından bu yana kripto para piyasalarında devam eden boğa rallisinden payını alan altcoin, %120’ye yakın değer kazanarak yıl başından bu yana en yüksek performans gösteren borsa tokenları arasında yer aldı.

Coingecko verilerine göre yaklaşık 452 milyon dolarlık piyasa değerine sahip kripto paranın günlük işlem hacminin ise yaklaşık 8,1 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Coinglass verilerine göre toplamda 1,23 milyar dolarlık varlığı bünyesinde bulunduran kripto para borsasının yaklaşık %63’üne denk gelen 774 milyon dolarlık kısmı temiz olarak nitelendiriliyor. FTX iflasından sonra yaygınlaşan temiz varlık kavramı, borsalarında kendi yerel tokenları dışında tuttukları varlıkların toplamını ifade ediyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!