Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Büyük Altcoinin Varisi, Ethereum Ağında Hayata Geçirildi

Polygon Labs, projenin bir sonraki aşamasını temsil eden kripto para için Ethereum blockchainindeki akıllı sözleşmeleri açtı.

Polygon 2.0 güncellemesine hazırlanan ekip, bu ayın başında testnette deneme yaptıktan sonra POL token için gerekli sözleşmeleri ana ağda da hayata geçirdi.

POL tokenın nasıl yapılanacağı ile ilgili tasarılar geçtiğimiz ay kabul edildi. MATIC’in devamı niteliğinde olan POL token, Polygon 2.0 güncellemesinin mimarisine uygun şekilde geliştirildi.

Polygon Labs tarafından yapılan açıklamadan bir kısım şu şekilde:

“Yeni nesil, hiperüretken bir token olan POL, POL sahiplerinin birden fazla zincirde işlem onaylamasını ve her bir zincirde farklı bir rol üstlenmesini sağlayan bir staking protokolü aracılığıyla sıfır bilgiye dayalı Layer 2 zincirlerinden oluşan geniş bir ekosisteme güç verecek.”

Polygon’un kurucuları ve geliştiricileri, POL tokenın Polygon tabanlı tüm ağlarda işlev görebilmesini ve Polygon 2.0 ekosisteminin ana tokenı olmasını istiyor.

POL token her ne kadar ana ağa çıkarılmışsa da MATIC’den POL’e hemen geçiş yapılmayacak. Gerekli onaylar alındıktan sonra geçişin basit bir teknik işlemle sağlanması bekleniyor.

 

 

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!