Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Caitlin Long: ABD’deki Kripto Para Borsaları Kapatılsa da, Bitcoin Kapatılamaz!

ABD neredeyse her alanda dünyaya liderlik ediyor olsa da, kripto para birimleri konusunda istenilen hızda hareket edemedi ve hala ülkede bunları kapsayan bir regülasyon yok. Önde gelen kripto para borsalarının ABD merkezli olmaları ise bu durumun biraz endişe verici bir hal almasına sebep oluyor.

Caitlin Long, yayınlanan son röportajında yaptığı açıklamalarında, kripto para  borsalarının yeni ABD regülasyonları kapsamında yasaklanma ihtimalini değerlendirdi. Long, böyle bir durumda bile kripto para birimlerinin ve özellikle Bitcoin‘in hizmet vermeye devam edeceğini, sadece bunu itibari paraya çevirme konusunda eskisi kadar rahat olunamayacağını ifade etti.

ABD Adalet Bakanlığı yakın zaman içerisinde Bitcoin’i sert bir şekilde eleştirdi ve Federal Rezerv’in kripto paralara yönelik tutumu da biliniyor. Bu açıklamalar yakın zamanda kripto para birimlerine karşı ABD içerisinde de sert bir tavır alınabileceğini göstermekte.

Long ise aslında bu durumun BTC’yi daha değerli kılabileceğini ve bulunması zor bir varlık haline getirebileceğini vurguladı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment