Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cathie Wood ve Nayib Bukele Bitcoin İçin Bir Araya Geldi: Neler Konuştular?

ETF ihraççısı Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, El Salvador Başkanı Nayib Bukele ile görüştü.

El Salvador’da yaşayan ve Bitcoin destekçiliğiyle öne çıkan Max Keiser, 28 Mayıs tarihli X gönderisinde dikkat çeken bir görüşmeye yer verdi. Söz konusu gönderide Cathie Wood’un Bitcoin ve yapay zeka konularını görüşmek için El Salvador Başkanı Nayin Bukele ile bir araya geldiğine yer verildi.

Toplantıda yatırım firması The Laffer Center temsilcisi, Max Keiser ve eşi Stacy Herbert’de yer aldı. Wood, sosyal medya üzerinden Keiser’e teşekkür ederken görüşmede yapay zeka aracılığıyla ülkedeki Bitcoin benimsenmesinin nasıl artırılabileceği tartışıldı.

Wood ayrıca, yapay zeka ve Bitcoin atılımlarının El Salvador özelindeki eğitim ve ekonomi reformlarını hızlandırabileceğini kaydetti. Bu atılımın ülkenin Gayri Safi Yurtiçi Hasılasını (GSYİH) gelecek yıllarda 10 kat artırabileceğine işaret etti:

Ekonomi ve eğitim reformlarını hızlandırmak için Bitcoin vey apay zekadan yararlanan başkan, önümüzdeki 5 yıllık görev süresi boyunca El Salvador’un GSYİH’sını 10 kat artırabilir. Şu anda El Salvador’un GSYH’si düşük bir seviyede, yaklaşık 30 milyar dolar ve ortalama geliri ayda yalnızca 450 dolar. Başkan Bukele, Laffer Eğrisi’ni açıkça anlıyor ve Art Laffer, vergi teşviklerinin uygulamaya koyduğu ivmeyi geliştirmenin birçok yolunu görebiliyor, tıpkı benim gibi!

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!