verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CBOE Bitcoin Vadeli İşlemleri Bugün Kapanıyor! Piyasa Bundan Nasıl Etkilenecek?

2017 yılının sonlarında boğayı getirmesi ile tanınan CBOE Bitcoin vadeli işlemleri, bugün 22:45 itibariyle kapanış yapacak. Daha önce yaşanan vadeli işlemler kapanış tarihleri, piyasayı ciddi bir şekilde etkilemiş ve piyasadaki short veya long pozisyonlara göre ya sert bir düşüş, ya da keskin bir çıkış yaşatmıştı.

Bu gece yaşanacak olan kapanışın fiyata tam olarak nasıl etki edeceği konusunda kesin bir yorum bulunmasa da, Türk kripto Twitter dünyasından Baris isimli kullanıcının 2018 Şubat tarihinden beri her bir kapanma tarihini işaretlediği grafiğinden, kapanmadan sonra önce biraz yükselme, ardından ise keskin bir düşüş yaşandığı görülmekte.

Bunun yanı sıra CNBC Fast Money programının tanınan isimlerinden Brian Kelly, ”tanıdığı en iyi kripto traderlarından birisinin” hazırladığı grafiğin, Bitcoin’in vadeli işlemlerin kapanışından sonra ciddi bir toparlanma yaşayabileceğini işaret ettiğini vurguladı.


Söz konusu kapanış sonrası hem yükseliş hem düşüş potansiyeli mevcut olsa da, piyasanın çoğunluğu yükseliş olacağına dair hem fikir gözükmekte.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment