verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chainlink (LINK) ve Theta Network (THETA) Teknik Analizi

Rusya’nın 24 Şubat tarihinde Ukrayna’ya operasyon başlatmasının ardından gün içinde 34.580 dolar seviyelerine kadar gerileyen Bitcoin (BTC), akşam saatlerinde ABD Başkanı Biden’ın Rusya’ya karşı yaptırımlar açıklamasının ardından ise 39.000 dolara kadar yükseldi. Tüm bu yaşanan gelişmeler eşliğinde sizin için CoinMarketCap’in 25 Şubat tarihli önde gelen Web3 projeleri Chainlink (LINK) ve Theta Network (THETA) teknik analizini değerlendirdik.

3 Günlük LINK/USDT Grafiği

LINK, mayıs ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) değeri olan 52 dolardan bu yana düşüş trendi içerisinde bulunuyor. Rusya-Ukrayna savaşının gün yüzüne çıkması ile 24 Şubat tarihinde piyasalarda yaşanan düşüşler sırasında 11,7 dolara kadar gerileyen LINK, temmuz ayından bu yana en düşük seviyelerini gördü

Grafikte yer alan mevcut 11-12 dolar bandında bulunan destek seviyesi kaybedildiği takdirde bir diğer destek alanı olan 7-8 dolar bandına kadar düşüş yaşanabilir. Bunun yanı sıra 11-12 dolar destek seviyesinden tepki alımları gelmesi halinde fiyat yükseliş eğilimi içerisine girerse ilk önemli direnç alanı 27-28 dolar seviyelerinde bulunuyor. Ayrıca hareketli üstel ortalamalar (EMA) da olası yükselişlerde direnç görevi görebilir.

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %16,59 değer kazanan LINK, şu anda 13,71 dolardan işlem görüyor.

Günlük THETA/USDT Grafiği

THETA da LINK’e benzer bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15,72 dolara ulaştığı nisan ayından bu yana düşüş trendinde bulunuyor. Mayıs ayında 4 dolara kadar bir düzeltme yaşayan THETA, bunun hemen ardından haziran ayında 9,5-10,5 dolar bandında bulunan direnç bölgesini test etmişti. O zamandan sonra 4 dolar desteği ve 9,5 dolar direnci arasında akümüle olan THETA, ocak ayında mevcut destek bölgesini kaybederek 2,40 dolar desteğine kadar düşüş yaşadı.

THETA, şu anda bulunduğu mevcut 2,40 dolar destek seviyesinden bir tepki alamaz ise 1,20 ile 1,70  dolar bandındaki destek alanına kadar düşüş yaşayabilir. THETA’nın yükseliş eğilimine girmesi için 1,20-1,70 dolar destek aralığında gerekli likitideyi sağlaması ya da eski destek-yeni direnç bölgesi olan 4 dolar seviyesinin üstünde bir günlük kapanış gerçekleştirip ardından bu bölgeyi test edip onay alması gerekiyor.

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %18 değer kazanan THETA, şu anda 2,76 dolardan işlem görüyor.

*Burada yer alan hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi içermemektedir. Yatırımlarınıza her zaman kendi araştırmalarınız sonucunda karar verin.