Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Chiliz’in Yeni Bir Blockchain Piyasaya Sürmesi Token Fiyatında Yükseliş Getirdi

Kripto para ekosisteminde spor müsabakası taraftarlarına çıkardığı token ve NFT’lerle tanınan Chiliz (CHZ), yeni katman-1 blockchain’inin genesis bloğunu doğruladı.

Chiliz 8 Şubat tarihinde resmi blog sitesi üzerinde paylaştığı gönderide, EVM (Ethereum Sanal Makinesi) uyumlu yeni katman-1 blockchain’inin genesis bloğunu onayladığını duyurdu. Blockchain’in NFT’lere, Play2Earn ( Oyna-Kazan) oyunlara ve Watch2Earn (İzle ve Kazan) spor etkinliklerine ve canlı etkinlikler için bilet ödemelerine odaklanacağı söylendi. Daha önce yapılacağı bilinen duyuruyla birlikte CHZ, son 24 saatte ciddi yükseliş performansı gösterdi.

İş Kanıtı Otoritesi (Proof of Stake Authority) doğrulamasına sahip 11 aktif doğrulayıcıdan oluştuğu bildirilen blockchain’in, daha düşük enerji tüketimi, daha yüksek işlem hızı ve daha düşük işlem ücretlerine sahip olmasının hedeflendiği ifade edildi. Blockchain’in yerel para biriminin CHZ olacağı ve CHZ sahiplerinin staking ödülleri alabileceği de blockchain hakkında verilen bilgiler arasında yer aldı.

Başlangıçta yalnızca Chiliz tarafından onaylanan üçüncü taraf geliştiricinin akıllı sözleşmelerinin kullanılmasının izin verileceği blockchain’de NFT biletleme, sporcu odaklı taraftar jetonları ve kripto altyapı sağlayıcıları gibi yaklaşık 10 girişim duyurulacağı da bildirildi.

Coingecko verilerine göre son 30 günde %53 değer kazanan Chiliz’e bu haber, son 24 saat içerisinde %14 değer kazandırdı. CHZ, yazım esnasında 0,1647 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!