Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çin’de Banknotlar Karantinaya Alındı: Çare Kripto Para!

Çin’i ve şu an resmen tüm dünyayı vuran Coronavirüs salgını, sadece insanları değil paraları da etkisi altına almış durumda.

Yeni ortaya çıkan bir habere göre Çin artık banknotları yani kağıt paraları da dezenfekte etmeye başladı. Pekin içerisindeki karantina hız kazanırken yetkililerin banknotları da dezenfekte etmeye çalışmaları, akla çözüm olarak kripto para birimlerini getiriyor.

Virüsün ilk olarak hava yoluyla bulaştığı açıklandı ancak bunun devamında hastaların eşyalarından da virüsün kapılabileceği ve eşya temasıyla da bunun mümkün olduğu aktarıldı. Bu da her gün milyonlarca insanın elinden geçen kağıt paraları çok daha tehlikeli bir konuma soktu.

Yukarıdaki haberde banka yetkililerinin bütün paraları ATM’lere yerleştirmeden önce dezenfekte etmeye çalıştıkları görülüyor. Her geçen gün korkunun attığı Çin içerisinde vatandaşların bu korumayla yetinecekleri ise pek ihtimal dahilinde gözükmüyor. Evinden bile çıkamayan veya çıkmak istemeyen insanlar, kağıt para yerine dijital para veya direkt kripto para tercih edebilirler.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment