Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çin’in Komşu Ülkesinde Kripto Para Operasyonu: 320 Milyon USDT Ele Geçirildi!

Tayvan kolluk güçleri kara para aklamaya yönelik operasyonlar kapsamında yüz milyonlarca dolar değerinde Tether (USDT) ele geçirdi.

Tayvan polisi ülkenin en büyük kripto para bağlantılı dolandırıcılık şebekesini çökertti. Polis teşkilatının cezai soruşturma bürosundan yapılan açıklamada, bu kara para aklamaya yönelik operasyon kapsamında 324,2 milyon dolar değerinde Tether (USDT) ele geçirildiğine yer verildi.

Polisler, geçtiğimiz haziran ayında dolandırıcılık çetesinin başı olduğunu düşünülen Chiu soyisimli bir şüpheliyi tutuklandığını belirtti. Kolluk kuvvetleri Chiu’ya ek olarak aynı dönemde 3 farklı kişiyi daha tutukladı. Kolluk kuvvetleri bu vakayı Tayvan’da yaşanan kripto para bağlantılı en büyük vaka olarak nitelendirdi.

Yapılan detaylı soruşturma kapsamında dolandırıcılık örgütünün hedef seçtikleri mağdurlara kripto paralarını sahte hesaplara aktarmaları veya yasa dışı faaliyet gösteren denizaşırı kripto para borsalarına yönlendirmeleri talimatı verdiği ortaya çıktı. Fakat mağdurların gönderdiği bu adresler tümüyle dolandırıcılara aitti ve işin sonunda bu kripto paralar Chiu soyadlı şahsın eline geçiyordu.

Chiu ve ekibinin sıklıkla Hong Kong, Filipinler, Malezya ve diğer ülkelere seyahat ettiğini ve sabit bir yerde kalmadığını belirten polisler, zanlıyı yine bu tür bir seyahat öncesinde havalimanında yakaladıklarını vurguladı.

Polis ayrıca aralarında bir Lamborghini, bir LEXUS LM, üç adet lüks saat, iş telefonları ve uyuşturucunun da bulunduğu çok sayıda delile el koydu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!