Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Destekçiden Bitcoin İçin Heyecanlandıran Tahmin: 220 Bin Dolar Dedi!

Kripto para piyasasının popüler ismi Max Keiser, Bitcoin (BTC) için dikkat çeken bir fiyat tahmininde bulundu.

Max Keiser yine Bitcoin hakkında yaptığı bir açıklamayla gündeme geldi. Keiser 31 Ekim günü sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunarak Bitcoin fiyatının 220 bin dolara ulaşabileceğini belirtti.

Başka bir sosyal medya kullanıcısının “ABD’nin geçtiğimiz çeyrekte 1 trilyon dolar borç aldığı ve önümüzdeki çeyrekte de 1,5 trilyon dolar borç alacak” şeklindeki gönderisini alıntılayan Keiser şu ifadelere yer verdi:

220 bin dolar halen daha masada.

Artan borçlar beraberinde ABD’yi finansal bir çıkmaza sürüklüyor. Bu borç sarmalından bir türlü kurtulamayan ABD’nin önündeki en makul seçenek ise tekrardan para basma politikasını aktif hale getirmek.

Geçtiğimiz süreçte para basma politikalarının uygulamaya sokulması Bitcoin dahil risk varlıklarını olumlu etkilemişti. Buna benzer bir vaka son olarak Covid pandemisi süreci ve sonrasında yaşandı. ABD’nin piyasaya dolar sürmesiyle birlikte Bitcoin yeni zirve fiyatlara ulaşmıştı.

Keiser’de borçlanmanın bu denli hızla arttığı bir dönemin ardından ABD’nin mutlaka para basımına geri dönüleceğini düşünerek Bitcoin fiyatı için yeni bir tepe nokta belirlemiş oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!