Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çinli Şirket Doğru Anı Kolluyor: Bitcoin ve Ethereum’da 100 Milyonluk Satış Yapacak!

Çin merkezli teknoloji firması Meitu, yapay zeka teknolojisine yönelik odağını artıracağını belirtirken kripto paralara karşı aynı hevesle yaklaşmadı.

Hong Kong borsasına kaydı bulunan Meitu, kripto para yatırımlarından vazgeçiyor. Mito’nun İletişim ve Pazarlama Müdürü Kang Yi-chong tarafından yapılan açıklamada, değişen makroekonomik şartlara uyum sağlamak için yapay zeka teknolojisine daha fazla önem verdikleri belirtilirken ellerinde bulundurdukları kripto paraları satmayı düşündüklerine yer verildi.

Kang, şirketin 2021‘den sonra kripto para satın alma faaliyetlerini durdurduğunu vurguladı. Satın alımların o dönemde stratejik nedenlerle yapıldığını ancak şirketin o zamandan beri hiçbir şey yapmadığını söyledi. Şirketin stratejik odağının artık video üretimi ve yapay zeka olduğunu öne çıkardı.

Şirket 2021 yılında toplamda 100 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımı yapmıştı. Son açıklamalar, şirketin daha fazla kripto para almayacağını ve uygun zamanda satış yönlü hamle geleceğini netleştirdi.

Meitu, 100 milyon dolarlık kripto para yatırımlarını mart ayının başında yapmıştı. O dönemde Bitcoin yaklaşık 50 bin dolar, Ethereum ise 1.800 dolar seviyesinde bulunuyordu. Şirketin alım yaptığı seviyelerle güncel fiyatlar karşılaştırdığında Bitcoin yatırımında %45, Ethereum yatırımında ise %13’lük zarar görülüyor. Şirketin 35 ila 40 milyon dolar arası bir zararı olduğu düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!