verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Çinli Yatırımcılar Tether Almak İçin Ekstra Ücret Ödemeyi ‘Seve Seve’ Kabul Ediyorlar

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) değerinin geçtiğimiz haftanın başlarında %27 gibi bir artış yaşaması, Çinli kripto para yatırımcılarının da harekete geçmesine ve Tether (USDT) stabil koini için ekstra bir fark ödemelerine yol açtı. Çinli kullanıcıların USDT için fazladan ücret ödemeyi seve seve kabul etmesinin arkasında yatan neden ise ülkedeki kripto para yasakları.

Çin içerisindeki kripto para yatırımcıları yavaş yavaş uyanmaya başlıyor ve eldeki veriler USDT için olan talebin de ciddi bir şekilde tırmandığını gözler önüne seriyor. Çin odaklı kripto para haberlerini aktaran Twitter hesabı cnLedger yatırımcıların %3 civarında fazladan ücret ödediğini ve tezgah üstü platformlardan Tether satın aldıklarını açıkladı.

Söz konusu kullanıcı Çin içerisinde Bitcoin satın almak için mümkün olan neredeyse tek yolun tezgah üstü piyasalar olduğunu ve normalde 1 USDT’nin değerinin 6.7 Çin Yuanı olmasına rağmen, Çinli yatırımcıların seve seve 1 USDT için 7 Çin Yuanı verdiğini vurguladı. Çin içerisinde uygulamaya konulan ICO ve kripto para borsası yasağından sonra ülkede Bitcoin almak için ilk olarak tezgah üstü platformlardan USDT gibi stabil koinler satın alınıyor ve bunlar daha sonra borsalarda istenilen kripto paraya dönüştürülüyor.

Leave a comment