Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Circle’dan USDC İçin Arbitrum Ağında Önemli Değişiklik: Tarih Açıklandı!

Stablecoin ihraççısı Circle, USD Coin’in (USDC) Arbitrum (ARB) ağı için orijinal bir versiyonunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Circle 1 Haziran tarihinde resmi web sitesi üzerinden yayınladığı gönderide, USDC’nin Ethereum (ETH) katman-2 çözümü Arbitrum için yerel bir versiyonunun oluşturulacağını ve 8 Haziran tarihinde mevcut köprülenmiş versiyon ile değiştirileceğini açıkladı.

Circle, Arbitrum ağı üzerinde yerel versiyona geçişin işlemlerin daha hızlı yürütülmesine ve yükseltilebilir akıllı sözleşmeler oluşturulmasına olanak sağlayacağını belirtti. Şirket ayrıca Circle ve iş ortakları tarafından kurumsal çıkış rampaları oluşturulmasına da imkan tanıyacağını vurguladı.

Bunun yanı sıra Arbitrum tabanlı USDC’nin her zaman 1:1 oranında ABD Doları’na sabitlenmiş olarak kalacağının da altı çizildi.

Geçişin ardından köprülenmiş olan eski versiyonun “USDC.e” olarak yeniden isimlendirileceği bildirildi. Bu noktada, yerel USDC’den Ethereum tabanlı USDC’ye sorunsuz bir likidite geçişi için Arbitrum’un ekosistem uygulamaları ile birlikte çalışacağı ifade edildi.

Arbitrum tabanlı USDC’ye geçişin ardından Circle’ın Ağlar arası Aktarım Protokolü’nü (CCTP) Arbitrum ağına getirmeyi planladığını ve bu sayede işlemlerin oldukça hızlı gerçekleşeceğini dile getirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!