Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Açıkladı: ABD’li Gençler Kripto Paralara Neden Yatırım Yapıyor?

Kripto para borsası Coinbase tarafından paylaşılan rapora göre ABD’deki gençler, yeni ekonomik fırsatlar ararken kripto paralara yöneliyorlar.

Coinbase’in paylaştığı rapora göre ABD’deki gençlerin %38’i, geleneksel finansta bulamayacağı fırsatları kripto para ve blockchain alanında bulabileceğini, finansın geleceğinin de kripto paralarda yattığını düşünüyor.

Genç nüfus, ülkedeki finans sisteminden memnun değil ve Amerikan Rüyası’na inancını yitirmiş durumda. Coinbase’e göre gençler, “Amerikan Rüyası’nı güncelleyecek” bir sistem kurmak istiyorlar.

Birden fazla gelir kaynağı elde etmek isteyen vatandaşların yöneldiği araçlar arasında kripto paralar yer alıyor. Kripto paralar zenginleşmek, portföy çeşitlendirmek, dünya genelinde para transferi yapmak için kullanılıyor.

Verilere göre insanların %38’i kripto paralardan para kazanmak için yatırım yapıyor. %22’lik kesim onları portföy çeşitlendirmek için kullanırken %15’lik kesim, “çok geç olmadan” piyasaya dahil olmak için yatırım yapıyor.

Günümüzde ABD’de 52 milyon kripto para sahibi olduğu kabul ediliyor. Coinbase raporuna göre sektörün gelişebilmesi için regülasyonların doğru şekilde yapılması gerekiyor:

“Finans sisteminin güncellenebilmesi, özellikle genç nesiller için Amerikan Rüyası’nın güncellenebilmesi için Amerikan kripto endüstrisinin ve kripto sahiplerinin belli sınırlar içerisinde hareket etmesini sağlayacak adil kurallar belirlemek, kilit önem taşıyor.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!