verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Bugün Yeni Bir Altcoin Listeliyor

ABD merkezli dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase, bugün platform üzerinde yeni bir altcoin listeleyeceğini duyurdu.

Coinbase Assets tarafından yapılan duyuruya göre Coinbase, Ethereum (ETH), Terra (LUNA) ve Solana (SOL) için “likit” staking çözümü olan Lido DAO’yu (LDO) Türkiye saatiyle 17 Kasım Pazartesi günü 20.00‘de listeleyecek.

Coinbase 14 Ekim tarihinde Twitter üzerinden paylaşılan yapılan gönderide, Lido DAO‘yu listelemeden önce incelenen kripto para birimlerinin yer aldığı yol haritasına eklediğini duyurmuştu.

Duyuruda yeni listelenecek varlığın Ethereum (ERC-20) ağı kullanılarak borsaya transfer edilebileceği ve farklı ağlardan gerçekleştirilecek transfer işlemleri için kullanıcıların dikkatli olması gerektiği vurgulandı.

Açıklamaya göre LDO varlıklarının ticareti bazı kısıtlanmış yargı bölgelerinde desteklenmeyecek. Alım-satım işlemleri likidite koşullarının sağlanması halinde başlayacak ve kullanıcılar yeterli arz sağlandığında USD paritesinde işlem yapabilecek.

1 milyar arzı bulunan LDO’nun mevcut durumda piyasaya yaklaşık 310 milyon adedi bulunmaktadır. En değerli kripto para birimleri arasında 45. sıraya yer alan LDO’nun piyasa değeri yaklaşık 1 milyar dolardır.

CoinGecko verilerine göre son 24 saatlik periyotta %1,4 yükseliş performansı gösterdiği görünen LDO, 1,24 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!