verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Doğruladı: Hack Saldırısında Kurumsal Veriler Çalındı

Popüler kripto para borsası Coinbase, hack saldırısı iddialarını doğrularken saldırıdan sadece bir çalışanın etkilendiğini ve fonların güvende olduğunu açıkladı.

Coinbase yakın tarihli bir blog gönderisinde, bir şirket çalışanının uğradığı oltalama saldırısına dair ayrıntılara yer verdi. Şirket, hiçbir müşterinin fonunun tehlikede olmadığını belirtirken “sınırlı sayıda” kurumsal verinin saldırganlar tarafından ele geçirildiği ifade edildi.

Borsanın bilgi güvenliğinden sorumlu yöneticisi Jeff Lunglhofer tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Coinbase kısa süre önce çalışanlarından birini hedef alan bir siber güvenlik saldırısı yaşadı. Neyse ki Coinbase’in siber kontrolleri saldırganın doğrudan sistem erişimi elde etmesini engelledi ve herhangi bir fon kaybını veya müşteri bilgilerinin tehlikeye girmesini önledi.

Lunglhofer açıklamasının devamında hacker’ların birçok Coinbase çalışanını hedef aldığını ve birden fazla SMS göndererek oltalama girişiminde bulunduklarını belirtti. Linke tıklayıp kullanıcı bilgileriyle giriş yapan bir çalışan dışında hiç kimsenin bu mesajları dikkate almadığını belirten Lunglhofer, saldırganların bu çalışana ait bilgilerle ana sisteme girmeye çalıştığını ancak güvenlik önlemleri sayesinde başarılı olamadıklarını ifade etti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!