verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase USDC’nin Büyümesini Destekliyor: Komisyonları Kaldırdı

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, USD dışındaki para birimleriyle USD Coin (USDC) alımını teşvik etmek adına itibari paralarla USDC alımında komisyonları kaldırdı.

Coinbase 20 Ekim tarihinde resmi web sitesi üzerinden yaptığı paylaşımda, USD ile yapılan USDC alımlarının diğer para birimleriyle yapılan USDC alımlarından yaklaşık 3 kat daha fazla olduğuna dikkat çekti. Borsa, USD dışındaki para birimleri ile daha az USDC alınmasının sebebinin, alım satım sırasında ortaya çıkan ek maliyetler olduğunu bildirdi. Şirket itibari paralarla USDC alımını teşvik için komisyonlarından vazgeçti.

Borsa, USDC gibi değerinde bir dalgalanma yaşanmayan stablecoinlerin, erişilebilir ve merkeziyetsiz finansmana ihtiyaç duyan ülkeler için oldukça yararlı olduğunu belirtti. Öte yandan USD dışındaki para birimleri ile USDC alımlarında ortaya çıkan ek maliyetlerin ise insanları USDC alımından uzaklaştırdığını, bu durumun USDC’nin küreselleşmesini engellediğini iddia etti.

ABD’li borsa bu durumun önüne geçebilmek adına kullanıcıların USDC’ye ulaşması için daha fazla yol inşa edeceğini söyledi. Ayrıca borsa, bu amaç dahilinde herhangi bir itibari para birimi ile USDC alım işleminde ortaya çıkacak tüm ücretlerden feragat ettiğini açıkladı.

Kripto para sektörü Coinbase’in bu hamlesini oldukça cesur buldu. Uzmanlar bu politikanın gelecekte Coinbase’i havale ve ödemeler noktasında bir kilit taşı haline getirmesi gibi bilançosunu oldukça zayıflatmasının da mümkün olduğunu öne sürdüler.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!