Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Yol Haritasına 3 Yeni Altcoin Ekledi

Coinbase 12 Nisan’da paylaştığı ve o günden beri yeni güncellemeler yaptığı blog gönderisinde, yol haritalarına 3 yeni altcoin’i eklediğini açıkladı.

Coinbase tarafından 16 temmuz günü paylaşılan bir gönderiye göre, şirket yol haritasına Metal Pay (MTL), Gnosis (GNO) ve Raydium (RAY) ekledi. CoinmarketCap verilere göre, dünyadaki en hacimli ikinci kripto para borsası olan Coinbase, geçtiğimiz aylarda daha fazla kripto parayı ekosistemlerine dahil edeceğini açıklamıştı. Bu açıklamalarının ardından onlarca farklı altcoin’i kullanıcıların alım satımına açan dev şirket, yeni üç altcoin’i gelecekte listeleyeceklerine dair bir güncelleme paylaştı.

Yeni altcoinleri ekosistemlerine neden eklediklerine dair bloglarında yapılan açıklama şu şekilde:

Asset Hub’ı lansmanımız sırasında belirttiğimiz gibi amacımız yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik standartlarımızı karşılayan mümkün olan her varlığı listelemektir. Bu standartlar, bir projenin piyasa değerini veya popülerliğini hesaba katmaz.

Kullanıcılarına en çeşitli varlık yelpazesini sunmayı hedeflediklerini açıklayan şirket, özellikle farklı ağlarda farklı sistemsel özelliklere sahip coinleri listelemeye dikkat ediyor. Blog gönderisinde yapılan açıklamada, eğer popüler bir altcoin şimdiye kadar listelenmediyse şu sebeplere dayandığı belirtiliyor:

  • Varlığın yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik açısından minimum listeleme standartlarımızı karşılamadığı sonucuna vardık.
  • Varlık hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.
  • Teknik entegrasyon çalışması gerekiyor.

Coinbase resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım sonrasında söz konusu 3 altcoin’in fiyatlarında pozitif yönlü hareketler gözlemlendi. Açıklamadan hemen sonra Metal Pay (MTL) %6 artış, Gnosis (GNO) %11 artış, Raydium (RAY) %9 artış sergiledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!