Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase Yol Haritasına Bir Yeni Altcoin Daha Ekledi, Fiyat Fırladı!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, platformda listelemeden önce incelenen kripto para birimlerinin yer aldığı yol haritasına yeni bir altcoin eklediğini açıkladı.

Coinbase 28 Haziran tarihinde Twitter üzerinden paylaştığı gönderide, listeleme yol haritasına Solana (SOL) blockchain’ine geçiş yapan merkeziyetsiz komünikasyon ağı Helium’un yerel token’ı HNT‘yi eklediğini bildirdi.

Coinbase, geçtiğimiz aylarda daha fazla kripto parayı ekosistemlerine dahil edeceğini açıklamıştı. Bu açıklamalarının ardından onlarca farklı altcoin’i kullanıcıların alım satımına açan dev borsa, Helium’u gelecekte listeleyebileceklerine dair bir güncelleme paylaştı.

Coinbase’in yeni altcoinleri ekosistemine neden eklediğine dair blogunda yer alan açıklama şu şekilde:

Asset Hub’ı lansmanımız sırasında belirttiğimiz gibi amacımız yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik standartlarımızı karşılayan mümkün olan her varlığı listelemektir. Bu standartlar, bir projenin piyasa değerini veya popülerliğini hesaba katmaz.

Kullanıcılarına en çeşitli varlık yelpazesini sunmayı hedeflediklerini açıklayan şirket, özellikle farklı ağlarda farklı sistemsel özelliklere sahip coinleri listelemeye dikkat ediyor. Blog gönderisinde yapılan açıklamada, eğer popüler bir altcoin şimdiye kadar listelenmediyse şu sebeplere dayandığı belirtiliyor:

  • Varlığın yasal, uyumluluk ve teknik güvenlik açısından minimum listeleme standartlarımızı karşılamadığı sonucuna vardık.
  • Varlık hakkında yeterli bilgiye sahip değiliz.
  • Teknik entegrasyon çalışması gerekiyor.

Helium’un yerel token’ı HNT yaklaşık 3 ay önce Binance tarafından gereklilikleri yerine getirmediği belirtilerek delist edilmişti ve token büyük bir düşüş yaşamıştı.

Coingecko verilerine göre Coinbase’in yaptığı paylaşım sonrası 1,18 dolar seviyelerinden %20’ye yakın bir yükselişle 1,41 dolar seviyelerine ulaşan HNT, yazım esnasında 1,33 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!