verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinbase’e Daha önce Dolandırıcılıkla Suçlanan Şirketten 350 Milyon Dolarlık Patent Davası

ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase’e patent ihlalinde bulunduğu gerekçesiyle Veritaseum Capital LLC tarafından 350 milyon dolarlık tazminat davası açıldı.

FinTech şirketi Veritaseum Capital, Coinbase’in blockchain altyapı hizmetleri sırasında kendilerine ait olduğu belirtilen bir patenti ihlal ettiğini  öne sürdü ve şirketin aleyhine 350 milyon dolarlık tazminat davası açtı. Söz konusu dava 22 Eylül Perşembe günü Delaware’deki ABD Bölge Mahkemesinde başlatıldı.

Veritaseum’un kurucusu Reggie Middleton, geçen yılın Aralık ayında “düşük güven ve sıfır güven endeksli transferleri kolaylaştıran cihazlar, sistemler ve yöntemler” için bir patent aldığını söyledi. Bahsi geçen patent, çok çeşitli blockchain işlem altyapısı senaryolarını kapsıyor ve Middleton’un iddiasına göre Coinbase bu patenti ihlal etti.

Middleton’un mahkemeye verdiği ifadeye göre Veritaseum’a lisanslanan bu patente ait bir özellik bu yılın temmuz ayında Coinbase şirketinin blokchain doğrulama mekanizmalarının bir parçası olarak kullanıldı ve nihayetinde patent kapsamında ihlal edilmiş oldu.

Middleton, 2019 yılında SEC ile davalık olmuş ve hakkında dolandırıcılık amaçlı token arzı manipülasyonu davası açılmıştı. Söz konusu dava sonucunda Middleton ve Veritaseum SEC’e 9,4 milyon dolarlık ceza ödemek zorunda kalmıştı.

Coinbase cephesinden söz konusu tazminat davası hakkında henüz bir açıklama gelmedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!