Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Coinone’ın Malta’da Açtığı Kripto Para Borsası Kapanıyor!

Güney Kore’nin en büyük ilk üç kripto para borsası arasında yer alan ve dünyanın da en büyük 100 kripto para borsasından birisi olan Coinone, bundan yaklaşık 1 yıl önce genişleme planları çerçevesinde Malta içerisinde CGEX isimli yeni bir kripto para platformunu hayata geçirmişti.

Borsa henüz 1 yıllık ömrünü bile tamamlamadan bilinmeyen nedenlerden ötürü kapanmaya gittiğini açıkladı ve birçok yatırımcıyı şoke etti. Geçtiğimiz hafta bir duyuru yayınlayan CGEX, bütün hizmetlerin Eylül 18 itibariyle kapatılacağını ve müşterilerin artık borsanın internet sitesine bile giriş yapamayacağını vurguladı.

Kanun gereği korunması gereken yasal kayıtlar hariç bütün kayıtlar da yapılan duyuruya göre tamamen yok edilecek. Kripto para borsası bundan yaklaşık 2 ay önce hizmetleri askıya alma duyurusu yapmış ve bunun 17 Temmuz tarihinden itibaren aktif olacağını açıklamıştı. Firma ilgili gönderide bütün alım satım işlemlerinin ve para yatırmanın artık yapılamayacağını, aktif piyasa emirlerinin iptal edileceğini ve API anahtarlarının da devre dışı bırakılacağını vurgulamıştı.

28 Ekim 2018 gibi yakın bir tarihte açılan kripto para borsasının itibari para hizmeti vermemesi de bunun regülasyonlara bağlı bir nedenden kapanmış olamayacağı ihtimalini güçlendiriyor. Borsadan konu hakkında bir açıklama ise gelmedi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment