Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

CryptoQuant CEO’suna Göre Bitcoin Düzeltmeye Değil Yukarı Patlamaya Hazırlanıyor!

On-chain analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, balinaların Bitcoin (BTC) üzerindeki tutumuna ilişkin açıklamada bulundu.

Kripto para piyasasının deneyimli ismi Ki Young Ju, 22 Şubat tarihli gönderisinde Bitcoin’e yakından bir bakış attı. Balina hareketlerine ilişkin bir tablo paylaşan Ju, verilere göre bu hacimli yatırımcıların Bitcoinlerini satmadığını aksine daha fazla alım yaptığını kaydetti.

Öte yandan Ki Young Ju tarafından paylaşılan grafikte henüz “aşırı ısınma” noktasına gelinmemiş olması, balina alımlarının ve Bitcoin yükselişinin devam edebileceğini gözler önüne serdi.

Tüm kripto para yatırımcılarının %90’ından fazlasının mevcut fiyatlardan karda olmasına rağmen balina alımlarının devam etmesi, yükselişin devamına yönelik bariz bir beklenti olarak yorumlandı.

Öte yandan spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onaylarıyla birlikte BlackRock ve Fidelity gibi dev kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımları da alım yönlü baskıyı güçlendirdi.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %1,1 yükseliş sergileyen Bitcoin, yazım esnasında 51.642 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!