verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıkladı: e-İnsan’da Blockchain Kullanılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre yeni e-İnsan programında, blockchain teknolojisi kullanılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’de e-İnsan programı için düzenlenen etkinlikte önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tanıtılan e-İnsan projesinin “bütünleşik bir dijital hizmet noktası” olduğunu söyledi ve şu açıklamayı yaptı:

“Verilen hizmet ve kullanılan teknolojik altyapı itibarıyla bu proje, dünyanın en gelişmiş mobil dijital platformu özelliğine haizdir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalara göre e-İnsan projesinin temelinde blockchain teknolojisi yatıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, blockchaininin e-İnsan projesine sağlayacağı avantajlar ile ilgili olarak şunları söyledi:

“e-İnsan’a entegre edilen blockchain teknolojisi sayesinde, insanlarımızın sisteme emanet ettiği her beceri ve bilgi koruma altındadır. Ülkemizin en önemli yetenek havuzunu burada oluşturarak, uluslararası akreditasyon da sağlamak suretiyle, insan kaynağımızı dünya çapında rekat edebilecek düzeye çıkarmak istiyoruz.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!