verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

DeFi Devinin Kurucusu Bu Altcoin’de Milyonluk Satış Yaptı: Yerel Token’a Yatırım!

Stablecoin ihraççısı MakerDAO kurucu ortağı Rune Christensen, milyon dolar değerinde merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Lido Finance’e ait LDO yatırımlarını satarak MKR aldı.

On-chain verilere göre Rune Christensen, son 24 saat içerisinde 2 milyon dolara yakın 760 bin LDO sattı ve 2.788 MKR satın aldı. Christensen’ın satın alımı 2,6 milyon dolardan biraz daha fazlasına tekabül etti. Kurucu, LDO varlıklarını ortalama 2,6 dolardan satarken MKR satın alımlarını 940 dolar seviyesinden yaptı.

Christensen, geçtiğimiz yılın Kasım ayından bu yana 30 milyon dolar değerinde 11,3 milyon LDO satarken 23 milyon dolar değerinde 24,6 bin MKR satın aldı. Sosyal medyada kullanıcılar Christensen’ın kendi projesini desteklemesini doğru bulsalar da evrende MKR yatırımı yapan tek kişinin Christensen olduğunu söyleyerek esprili bir dille kurucuyu eleştirdi.

Kurucu ortağın son 24 saatteki satışları Lido Finance’in regülatörler tarafından bir Wells bildirimi aldığına dair iddiaların ardından geldi.

Coingecko verilerine göre son 30 günde sırasıyla %33,5 ve %7,5 değer kazanan MKR ve LDO, yazım itibariyle 931,54 ve 2,55 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!